Online audio kurz tibetského buddhismu: Buddhismus v kostce

BUDDHISMUS V KOSTCE, ZÁKLADY PRO BUDDHISTICKOU PRAXI A STUDIUM (autoři: láma Ješe, láma Zopa rinpočhe a ctihodná Amy Miller) je úvodním kurzem mezinárodní vzdělávací organizace Nadace pro zachování mahájánové tradice (FPMT). Volně vychází ze “Základů všech dobrých kvalit”, krátkého lamrimového textu lámy Congkhapy, tibetského učence a zakladatele linie gelug, jejíž hlavou je v současné době Jeho Svatost dalajláma.

FPMT vytvořila kvalitní kurz pro začátečníky, který nabízí obecný přehled celé buddhistické cesty k osvícení a kombinuje tradiční učení tibetských lámů s moderním přístupem. Témata zahrnují mimo jiné život Buddhy, Čtyři Vznešené pravdy a jednotlivé stupně na stezce k osvícení popsané tibetským mistrem Lámou Congkhapou. Seznam všech témat naleznete na stránce kurzu.

Akreditovaná lektorka kurzů FPMT, ctihodná Tenzin Palmo, přeložila text do češtiny, ale navíc ke každé kapitole vytvořila vlastní nahrávky k poslechu, otázky k zamyšlení, kvíz a tipy k meditaci a jak převést znalosti do každodenního života. Tento kurz je nyní na přání lektorky a s požehnáním nadace k dispozici v obecný prospěch.

Pro vstup do kurzu se zaregistrujte zde: buddhismusvkostce@gmail.com

Vstup na stránku online kurzu k samostudiu základů mahájánového buddhismu